Dca GRINDER-750W ANGLE GRINDER
Original price was: KSh 5,999.00.Current price is: KSh 4,999.00.
Description
The DCA ANGLE GRINDER now exclusively made for every purpose ! Accessible, quality: upgrade your no-name tool to a branded tool from Ideal without breaking the wallet. Performance: powerful 750 Watt motor enables you to drill holes up to Ø 22 mm in steel and Ø 13 mm in masonry with ease. Enhanced durability: reliable and accessible impact drill with durable metal chuck. With 750 W powerful motor for higher working efficiency and longer durability high performance motor delivering 0-11800 RPM & impact rate for faster work completion in masonry compact & ergonomic design bring best control
Category:
Description